Новости Луганска Cxid.info

СПЕЦТЕМА: COVID-19

Луганський національний аграрний університет святкує 100-річний ювілей

Луганський національний аграрний університет святкує 100-річний ювілей

Вищий навчальний заклад це інструмент, який допомагає людині опанувати необхідні знання для підвищення своєї кваліфікації, а як висновок отримати престижну професію та спеціалізацію. Багато молодих дівчат та хлопців після завершення навчання в школі обирають свій подальший шлях і більшість схиляються до вступу в університети. Один з таких начальних закладів розташований на території Донецької та Луганської областей, навчає студентів та продовжує це робити вже цілих 100 років.

Університет був заснований ще в 1921 році та за цей час він пройшов довгий шлях становлення. Натепер він перетворився у відомий багатопрофільний навчальний заклад вищого — IV — рівня акредитації з підготовки фахівців аграрної галузі: агрономів, економістів, інженерів-механіків, інженерів із виробництва та переробки продукції тваринництва, будівельників, ветеринарних лікарів, інженерів-технологів зі зберігання, консервування та переробки м'яса і м'ясопродуктів, інженерів-технологів зі зберігання, консервування та переробки молока і молокопродуктів.

Початок історичного шляху було закладено ще в 1826 році із заснування Луганської зразкової сільськогосподарської ферми в Донбаському регіоні. Це був перший науково-методичний центр в аграрній галузі. З 1840 року до 1935 року Луганський національний аграрний університет був єдиним вищим аграрним навчальним закладом Донбасу, що активно розвивався та пройшов шлях становлення від Луганської зразкової сільськогосподарської ферми до Ворошиловградського сільськогосподарського інституту народного комітету землеробства УРСР.

Під час Другої світової війни навчальний заклад пережив евакуацію до Таджицького сільськогосподарського інституту (м. Худжанд) та Іванівського сільськогосподарського технікуму (м. Саратов). Після завершення війни університет у вересні 1945 році проводить урочистий випуск агрономів. Почалось активне відновлення після тяжкої та жахливої війни. Також додалось заочне відділення для підготовки високоякісних спеціалістів.

Через тривалий час було утворено Луганський сільськогосподарський інститут Міністерства сільського господарства СРСР, в 1998 відбулись зміни і заклад став Луганським державним аграрним університетом. А вже в 2002 році Університету присудили статус національного за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки.

У 2014 році життя та здоров'я студентів і викладачів було під загрозою та зважаючи на цей факт профільне міністерство видало наказ про переміщення навчального закладу до Харкова. Новий етап в житті університету фактично був початий «з чистого аркушу”, оскільки науково-методична база, статистичні та фінансові звіти, архіви та особові справи студентів були відсутні. Почалась активна робота над відновленням необхідної документації та з часом ця проблема була вирішена.

Цей переїзд був не останнім, оскільки згідно наказу іншого міністерства Університет перенаправили до його структурних підрозділів на території Донецьких та Луганських областей. Тепер заклад розміщений у містах Старобільськ та Слов'янськ і селах Веселе та Іллінівка. Це був ризиковий крок, оскільки реорганізація Луганського національного аграрного університету в інноваційний мережевий заклад вищої освіти була першою в Україні.

Луганський національний аграрний університет єдиний заклад вищої аграрної освіти на територіях Луганської та Донецької областей, який фактично є соціальним інститутом для осіб, які проживають на Донбасі (у тому числі й на непідконтрольних територіях). До складу університету входять: 2 факультети, 4 навчально-наукових інститути, 2 загальноуніверситетські кафедри, 4 відокремлених структурних підрозділи та 1 навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Студентам пропонується можливість навчатись за дуальною формою освіти, яка передбачає отримання необхідних знань в університеті та працевлаштування у профільних підприємствах, аби студент одразу мав можливість закріпляти на практиці отриману інформацію. На базі закладу функціонують Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна», які створені для мешканців тимчасово окупованих територій та прифронтових районів. Наразі створена дорожня карта з покроковою інструкцією, яким чином абітурієнти можуть вступити на навчання за спрощеною процедурою.

Університет тісно співпрацює з міжнародними партнерами у рамках різних проектів. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Європейський союз (EU), Програма імені Фулбрайта (Fulbright Program in Ukraine) надають необхідну допомогу, яка направлена на розбудову закладу та розвиток вищої освіти на території Донбасу.

Луганський національний аграрний університет планує не зупинятись на досягненому, має стратегію та перспективи розвитку. 100 років це не тільки визначна дата і урочисті привітання, а і підведення певних підсумків роботи та її результатів. Можна вважати, що 2021 рік для закладу є новим етапом роботи у новий майбутній 100-річний шлях.

Новости Региона - 27 августа 2021 5076

Будем весьма признательны, если поделитесь этой новостью в социальных сетях
Кто может поступить в украинский ВУЗ дистанционно: появилась отдельная категория абитуриентов

Кто может поступить в украинский ВУЗ дистанционно: появилась отдельная категория абитуриентов

За ними сохранят все права и льготы.

Стало известно сколько студентов в Луганске.

Стало известно сколько студентов в Луганске.

В Луганске заявили, что порядка 35 тыс. студентов обучаются в семи ВУЗах.

В Луганске выбрали Студента года. Точнее студентку...

В Луганске выбрали Студента года. Точнее студентку...

В Луганске прошла церемония награждения победителей конкурса «Студент года». Мероприятие было посвящено Дню студента и Татьяниному дню.

Стало известно количество преподавателей в луганских ВУЗах, не имеющих ученую степень

Стало известно количество преподавателей в луганских ВУЗах, не имеющих ученую степень

Всего около 2,4 тыс. научно-педагогических работников обеспечивают образовательный процесс в луганских ВУЗах.

В назначении ректора Луганского аграрного университета неожиданно возникла интрига

Минсельхоз отменил проведение конкурса на замещение должности ректора.

Луганский аграрный университет прекратил свое существование

Луганский аграрный университет прекратил свое существование

Правительство одобрило реорганизацию ЛНАУ путем присоединения его к ВНУ им. В. Даля.

9 вещей, которые после чистки уксусом сразу можно менять на новые

Несмотря на то, что уксус является одним из самых популярных средств для уборки, есть некоторые вещи, которым нежелательно с ним контактировать.

Модные тренды 2023 года, которые будут везде!

Год модных трендов – занятие не только для преданных ценителей моды! Cxid.info предлагает начать год с модного вдохновения, примерок, экспериментов со стилем, чтобы 12 меяцев собирать комплименты и чувствовать себя отлично!

Женские привычки из СССР и образ жизни, который совсем не нужен современной женщине

Недавно стала свидетельницей интересной беседы двух женщин. Они обсуждали, как хорошо стало жить. Буквально прекрасно! А вот раньше…