Новости Луганска Cxid.info

СПЕЦТЕМА: COVID-19

Пасхальное послание всем верным чадам Украинской Православной Церкви

Пасхальное послание всем верным чадам Украинской Православной Церкви

Пасхальне послання

Предстоятеля Української Православної Церкви

Блаженнішoго Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву

та всім вірним чадам

Української Православної Церкви

Христос Воскрес!

Цими святими, вічно живими словами сердечно поздоровляю всіх Вас, боголюбиві архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, з найбільшим нашим християнським Празником — Пресвітлим і Преславним Воскресінням Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

«Воскресіння Христове побачивши, поклонімся Святому Господу Іісусу, Єдиному безгрішному» (стихира Св. Пасхи), — такими словами з любов'ю звертається до нас Свята Церква, поважно закликаючи до нинішнього Пасхального торжества, торжества великої перемоги Божественної Любові над людською злобою.

Любов — це життя, а злоба — це смерть, тому Празник Пресвітлого Христового Воскресіння — це великий день торжества перемоги життя над смертю. Нині, як говорить святитель Григорій Нісський, життям нищиться смерть.

Нинішній Празник Святої Пасхи, як і минулий, ми святкуємо під звуки пострілів гармат, під звуки плачу матерів над своїми вбитими синами, дружин над загиблими чоловіками, дітей-сиріт над своїми мертвими батьками. На превеликий жаль, Росія продовжує війну проти України.

Однак ніяка трагедія не може затьмарити Пасхальну радість. Адже Бог, наш Творець і Создатель, по Своїй любові до нас, грішних, прийшов на землю, взяв на Себе нашу спотворену гріхом людську природу, взяв на Себе всі наші гріхи, Своїми вольними стражданнями і вольною смертю на Хресті знищив їх і як великий Переможець преславно воскрес із мертвих. Пресвітле Христове Воскресіння стало початком нової, прекрасної і світлої ери людського буття на землі.

Своїм Преславним Воскресінням наш Спаситель і Господь Іісус Христос зруйнував пекло і відняв силу у смерті. Відтепер люди, які вірять і люблять Воскреслого Христа, які живуть по Його святих заповітах, стають недосяжними для пекла: пекло не може ними володіти, а тілесна смерть стає для людини короткочасним сном, від якого кожен із нас пробудиться в день загального воскресіння, коли Господь прийде на землю звершити Свій праведний Суд.

Ті люди, які живуть із Христом і у Христі, наповнюються дивною Божественною благодаттю, яка робить їх переможцями зла. Такі люди, навіть перебуваючи в спокусах і духовній боротьбі, стоять непохитно і говорять разом з Апостолом: «Смерть, де твоє жало? Ад, де твоя перемога?», — і смиренно дякують Богові, Який подарував їм перемогу Господом нашим Іісусом Христом (1 Кор. 15, 55-57).

Дехто з людей вважає, що тих, хто любить Христа і живе у Христі, Христос як Переможець смерті має оберігати від земних спокус і зла, так що ніщо недобре не має до них торкатись. Але це не так. Християнство не звільняє людину від спокус цього світу, воно дає людині благодатну силу для достойного подолання спокус. Благодать Божа віруючу людину робить нездоланною. В останні дні Свого спасительного служіння наш Спаситель і Господь сказав такі слова: «У світі будете мати скорботу; але мужайтесь: Я переміг світ» (Ін. 16, 33). Ці слова були сказані святим Апостолам, але вони відносяться не тільки до Апостолів, а й до всіх Христових послідовників, до яких зараховуємо себе і ми, вірні чада Святої Української Православної Церкви, яка є частиною Єдиної Святої Соборної Апостольської Церкви Православної, Церкви, яка Христовою любов'ю огортає всю земну кулю.

Сьогодні вірним нашої Святої Церкви Господь попустив певні скорботи і випробування, через які Господь дарує нам можливість, дарує нам шанс стати сильнішими і більш духовно досконалими. Дехто з нас, ображаючись на те, що ми терпимо несправедливе, намагається знайти такий шлях у житті, де би не були присутні сучасні скорботи і випробування. Звичайно, такі шляхи є, і їх знайти можливо, але ми повинні пам'ятати, що гладкі дороги ведуть до пекла, а до Царства Небесного всі дороги тернисті й вузькі (Мф. 7, 13-14). Якщо ми бажаємо бути справжніми послідовниками Воскреслого Господа нашого Іісуса Христа, ми повинні піклуватись не про те, щоб на нас не говорили зло, а про те, щоб у нашій душі не було зла, щоб те, що говорять проти нас, було неправдою. Саме так учить нас Святе Письмо: «Улюблені! вогненної спокуси, що посилається вам для випробування, не цурайтесь <...> тільки б не постраждав хто з вас, як... злочинець... а коли як християнин, то не соромся, а прославляй Бога за таку участь...» і віддай «Йому, як вірному Творцеві", свою душу, «роблячи добро» (1 Петр. 4, 12-19).

Ще раз поздоровляю всіх Вас, дорогі брати і сестри, з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння. У ці святі дні ми приносимо смиренну подяку Господу Богу, нашому Творцю і Создателю, за те, що Господь, по Своїй безмежній любові до нас, падших людей, премудро і духовно красиво звершив подвиг нашого спасіння і Своїм Воскресінням кожній людині відкрив дорогу до Раю, до вічного і блаженного життя. Сьогодні ми радіємо разом зі святими Апостолами і Жонами-Мироносицями, які першими отримали звістку, що Христос Воскрес! Ці два священних слова прозвучали на весь світ і змінили світ. І сьогодні вони звучать і закликають нас змінити себе: вигнати зі своїх сердець злобу і ненависть і наповнити їх любов'ю до Бога і один до одного, втішати сироту і простягати руку допомоги тим, хто її потребує.

Нехай наш Спаситель і Господь, Який преславно воскрес із мертвих і Своїм триденним Воскресінням падшого праотця возставив, возставляє і береже в добрі кожного з нас і благословить землю нашу миром.

Зі Святом Святої Пасхи, з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння!

Христос воістину Воскрес!

Смиренний

† Онуфрій

Митрополит Київський і всієї України

Пасха Христова

2023 р.

м. Київ

Культура - 16 апреля 2023 3425

Будем весьма признательны, если поделитесь этой новостью в социальных сетях
Состоялась попытка захвата храма УПЦ в селе Луг в Закарпатье

Состоялась попытка захвата храма УПЦ в селе Луг в Закарпатье

Прихожане храма встали на защиту и молились в своей церкви.

Церковный праздник 31 августа: в чем помогает чудотворная икона «Всецарица»

Церковный праздник 31 августа: в чем помогает чудотворная икона «Всецарица»

Какой сегодня церковный праздник отмечают верующие. Что запрещает церковь и народные приметы.

Сегодня Хлебный Спас — народные приметы, что нельзя делать

Сегодня Хлебный Спас — народные приметы, что нельзя делать

Сегодня большой церковный праздник в честь Спаса Нерукотворного.

Сегодня большой православный праздник — Малая Пасха. Что нужно обязательно сделать

Сегодня большой православный праздник — Малая Пасха. Что нужно обязательно сделать

Девять строгих запретов.

Какой сегодня праздник и что надо сделать для своего благополучия

Какой сегодня праздник и что надо сделать для своего благополучия

Что можно и что нельзя делать сегодня 25 августа.

Когда отмечают Ореховый Спас в 2023 году?

Когда отмечают Ореховый Спас в 2023 году?

История и традиции празднования.

7 осенних трендов, которые могут как омолодить, так и состарить

Пришла осень, а значит, пора разбирать сезонные тренды. Слепо доверять каждому из них не стоит, ведь далеко не вся одежда, представленная в дизайнерских коллекциях, «пригодна» для реальной жизни.

Почему в Средневековье даже состоятельные рыцари выбирали топор вместо меча

Для большинства людей наиболее узнаваемым и характерным атрибутом средневекового рыцарства является меч. На протяжении многих столетий клинки действительно занимали чрезвычайно важно место в военном деле, однако далеко не всегда ведущее.

Зачем в Советском Союзе был построен корабль с металлическими шарами и что внутри них

В 1983 году в Советском Союзе на воду был спущен корабль ССВ-33 «Урал» проекта 1941 «Титан». Специалисты НАТО в рамках собственной классификации обозвали ССВ-33 кодовым именем «Kapusta».